V zadnjem letu in pol smo bili skupaj na ulicah, na spletu, v dežju in soncu. Zbirali smo podpise, gradili skupnost in ustvarili eno najmočnejših gibanj v Evropi. Skupaj tlakujemo pot do tega, da bo več kot 20 milijonom ljudi po vsej Evropi omogočen dostop do splava.

Ko smo aprila zaključili zbiranje podpisov, smo jih poslali v verifikacijo. Zdaj pa počasi prihajajo prvi rezultati! Prejšnji mesec smo že delili novice iz Bolgarije in Španije. Tokrat pa prihajajo še vesti iz Hrvaške, Cipra, Nemčije, Madžarske in Švedske.

Na Hrvaškem je bilo potrjenih več kot 65.000 podpisov; zavrnjenih je bilo le približno 1 odstotek. To pomeni, da še vedno zanesljivo dosegamo nacionalni prag podpisov. Na Cipru je bilo preverjenih več kot 3.200 podpisov. Nemčija pa je potrdila več kot 167.000 podpisov, kar je skoraj 100.000 podpisov nad zahtevanim pragom! Tudi Madžarska in Švedska sta potrdili odlične rezultate: na Madžarskem skoraj 17.000, na Švedskem pa skoraj 24.000 podpisov. Tudi tam ostajamo varno nad nacionalnim pragom.

Skupno je bilo do zdaj neveljavnih le okoli 6 odstotkov podpisov, kar nam daje veliko upanja, da bomo zlahka presegli milijon preverjenih podpisov.

Biti moramo iskreni: Zelo smo si oddahnili.

Ko bomo imeli informacije o overjenih podpisih iz vseh držav, jih bomo predložili Evropski komisiji in uradno stopili v naslednjo fazo, in sicer šestmesečno obdobje obravnave pobude v evropskih institucijah. 

A medtem ne bomo stali križem rok. Že zdaj se sestajamo s poslanci Evropskega parlamenta, predstavniki Evropske komisije, gradimo nova zavezništva ter se pripravljamo na september, čas, ko bodo pred nami dolgi dnevi zagovorništva. Del naše ekipe bo večino tega obdobja preživel v Bruslju, kjer bomo poskrbeli, da bodo naše glasove slišali.

Komaj čakamo, da z vami delimo, kaj sledi. Brez vaše predanosti in zaupanja v našo skupno pot ne bi prišli tako daleč. Hvala, da ste z nami. 

Objem,
Ekipa My Voice, My Choice