Pesem Vura ide je nastala v sodelovanju s solinskim ženskim ansamblom Oštrokondže, zdaj pa je na voljo tudi videospot.
“Vura ide” zahteva nadaljnji razmislek. Minljivost življenja bo doletela vse, brez izjeme. Kako smo preživeli dragoceni čas v tem življenju in kaj smo pustili za sab, ko odbije zadnji trenutek, ni več poti nazaj. Člani zasedbe spregovorijo o tej spretno zapakirani rock baladi, ki nas napelje k razmišljanju o zadnjih dneh življenja, ne prikriva ničvrednega materialnega življenja in poveličuje upanje na boljši jutri.
Pesem je spopad melanholične violine in šansonjerske harmonike ter bogastvo ženskih vokalov, ki dajejo upanje, da smrt še ne pomeni konec.
Vura ide sodi med kajkavske pesmi iz Solina v Dalmaciji. Fantastično sodelovanje in odprava toliko omenjene jezikovne ovire. Na igrišču, v resnici, v čudovitem sodelovanju, kjer se združita sever in jug, modro in belo, kaj in što – pravijo fantje iz Ognja.
Po drugi strani pa članice ansambla Oštrokondže zelo pozitivno opisujejo sodelovanje s skupino Ogenj.
Povezali smo se preko skupnega prijatelja in takoj nam je bila všeč njihova odprtost, energija in ljubezen do folklore, kar nas pravzaprav združuje – so povedale Oštrokondže in dodale, da je bilo nenavadno, a zelo zanimivo slišati kombinacijo Dalmacije in Podravine.
Mislimo, da se sliši zelo dobro – so zaključile.
Videospot za skladbo je posnel stalni sodelavec skupine Marko Čordaš (Studio Jeka), vse skupaj pa je bilo posneto na idilični podravski lokaciji Sunčano selo v Jagnjedovcu pri Koprivnici.
Poleg novega videospota Ogenj napoveduje tudi prihajajoče koncertne aktivnosti:
3.5. – Šibenik
11.5. – Bjelovar
23.5. – Velika Gorica
30.5. – Čakovec
27.6. – Đurđevac
OGENJ
