LISJAKI DVA KROGA PRED KONCEM REDNEGA DELA Z DOVOLJ VISOKO PREDNOSTJO PRED EKIPO ATSE GRAZ URADNO UVRŠČENI V KONČNICO AVSTRIJSKE HOKEJSKE LIGE
Lisjaki so minuli vikend, kljub borbeni igri, najprej v soboto na domačih tleh s 6 proti 4 izgubili proti ekipi KSV Kängurus in manj kot 24 ur kasneje, v nedeljo v gosteh pri ekipi Sharks Gmunden izgubili z 1 proti 7. Kljub dvema porazoma je prednost pred ekipo iz Gradca še vedno šest točk, kar zadostuje za končno četrto mesto in preboj v četrtfinale Ö Eishockey Lige.
(sobota, 25. januar in nedelja, 26. januar) Lisjaki so v soboto na zadnji domači tekmi v rednem delu sezone v Ledni dvorani Maribor pričakali branilca naslova, ekipo KSV Kängurus iz mesta Kapfenberger. KSV Kängurus so začeli sanjsko in že kmalu povedli na 2:0. Lisjaki so zaostanek dveh golov hitro nadoknadili – Ian Fingušt je zaokrožil vrata nasprotnika in povišal na 1:2. Kenguruji so kasneje v prvi tretjini vodili že s 4:1, a zaradi dvojne številčne premoči niso uspeli doseči zadetka. Obe ekipi sta delovali obrambno in dve minuti pred koncem prve tretjine je Aljaž Ogrizek znižal na 2:4.
Lisjaki so v drugo tretjino stopili agresivneje, plošček je iz modre črte v mrežo zabil Žan Kuzman za 3:4. Deset minut kasneje se je po sanjski podaji Neala Unterluggauerja Lukas Winkler odpeljal sam do vratarja Omarja Ždralovića in povišal na 5:3 za branilce naslova. Gostitelji so poskušali zrežirati preobrat v zadnji tretjini toda gostje niso pustili presenečenj in potrdili premoč z golom Emptyneta Pierra Grafa za 6:3. Aljaž Ogrizek je 22 sekund pred koncem s čudovitim trikom s strelom skozi lastne noge znižal vodstvo Maribora na 4:6.
Že manj kot 24 ur kasneje so se lisjaki v gosteh pomerili proti ekipi Sharks Gmunden. Domačin Jan Maierhofer je zadel za 1:0, par minut kasneje je zadel še Nicolai Obojes in hitro povišal na 2:0. Po prvi tretjini je rezultat kazal že 3:0 za domačine.
Tudi v drugi tretjini se Morski psi niso pustili zmesti. Elias Koller je iz bližine povišal na 4:0, Marc-André Dorion pa na 5:0 in tekma je bila tekma dokončno odločena. Tik pred koncem druge tretjine so lisjaki vpisali tolažilni zadetek – Danilo Tomašević je po predložku dvignil plošček v mrežo za 1:5.
V zadnji tetjini je bil Laurens Ober na pravem mestu in zadel za 6-1. Gmunden je nadaljeval z agresivno igro, Bastian Szieber je z hitro izkoriščenim strelom zadel za končni izid 7:1. Kljub dvema porazoma se je HDK Maribor dokončno uvrstil v končnico avstrijske hokejske lige.
Več informacij o stanju na lestvici Ö Eishockey Lige: Ö Eishockey Liga
Več informacij o hokeju na ledu v Mariboru:
Spletna stran: www.lisjaki.net
Facebook: https://www.facebook.com/mariborhockey
Instagram: https://www.instagram.com/mariborhockey/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCjmCc4Lk5OYy-jKwZoIzM5w
TikTok: https://www.tiktok.com/@mariborhockey?_t=8qYnUPT0RSz&_r=1